نمودار پیش‌بینی

این نمودارها، بر اساس الگوریتم‌های هوش مصنوعی پیش بینی برای 30 روز آینده کاری یک نماد را نمایش می‌دهد. در حال حاضر بیش از 600 نماد در واکافت پشتیبانی می‌شود. که لیست آن‌ها را در پایین صفحه می‌توانید مشاهده کنید. این نمودار بهترین زمان ورود و خروج به سهم را نمایش می‌دهد. این پیش‌بینی‌ها برای روزهای کاری بعدی می‌باشد و برای روزهای بعد از بسته بودن / توقف نماد نیز قابل‌اتکا است.

پردازش های موازی

پردازش‌های زیادی روی سرورهای پیشرفته صورت می‌گیرد تا نتایج محاسبات الگوریتم‌ها در پنل واکافت قرار گیرد. ازاین‌رو این امور علی‌رغم استفاده از تکنولوژی‌های جدید بسیار زمان‌بر است. بااین‌حال این مجموعه با استفاده از سرورهای پیشرفته، خروجی‌ها را به پایین‌ترین زمان ممکن رسانده است.

بروزرسانی

نتایج پیش‌بینی‌ها حداقل هفته‌ای یک‌بار به‌روزرسانی می‌شود تا تأثیر نتایج آماری و مالی و اخبار در پیش‌بینی‌ها اعمال شود. البته عمدتاً تأثیر اساسی در روند شکل نمی‌گیرد. اما ممکن است تأخیر فازهایی در زمان‌بندی و نتایج قیمت بسته‌شده بگذارد.

قیمت پایانی

قیمت پایانی همان میانگین قیمت‌های خریدوفروش شده‌ی سهم در یک روز معاملاتی است و این قیمت، قیمت مبنا و شروع سهم در روز کاری پیش‌رو می‌باشد. کلیه نمودارها و مقادیر پیش‌بینی در پنل واکافت در حال حاضر بر اساس مقدار پایانی است و بر اساس قیمت آخرین معامله نمی‌باشد. نحوه محاسبه مقدار پایانی در اینجا یا اینجا و اینجا بررسی شده است.

نکته:

توجه به صحت الگوریتم مهم است. صحت بالاتر قابلیت اتکای بالاتری ایجاد می‌کند اما نکته اساسی این پیش‌بینی‌ها، رسیدن به دیدگاه مؤثر برای روند است که با درصد صحت‌های پایین الگوریتم نیز این مورد به کیفیت خوبی در نتایج رسیده است.

نکته:

بدیهی است هیچ‌یک از انواع روش‌های پیش‌بینی علمی، تضمین‌کننده قطعیت یک رخداد نیست. و مواردی مانند صحت یا دقت الگوریتم (حتی 100 درصد) هرگز به معنای تضمین قطعی یک اتفاق (قیمت پایانی سهم) نیست.

نکته:

آنچه پیش از خرید مشاهده می‌کنید نمایش مدل‌سازی الگوریتم با داشتن مقادیر واقعی است و به معنای پیش‌بینی‌های گذشته نیست. نمودارها هر هفته آپدیت می‌شود و مدل‌سازی جدید به همراه پیش‌بینی جایگزین می‌شود.

نکته:

ازلحاظ علمی و پژوهش‌های صورت گرفته همواره اخبار منفی دو برابر اخبار مثبت بازارهای مالی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. ازاین‌رو برخی اخبار (سیاسی / اجتماعی / اقتصادی) قوی امکان تأخیر فاز در سری‌های زمانی را دارد. در این حالت‌ها با توجه به تأخیر فاز همچنان امکان رصد از روی نمودار وجود دارد.

آموزش و توضیحات در مورد نمودارهای پیش بینی، نحوه بروز رسانی، تفاوت مدل سازی و پیش بینی، دقت الگوریتم و آنچه قبل از خرید باید بدانید.

فهرست