درباره ما

جمعی از متخصصان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی امیرکبیر که از سال 1390 در حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی فعال بوده‌اند، پس از تجربیات گوناگون و موفق در صنایع مختلف تصمیم به تحلیل و پردازش‌ بازارهای مالی گرفتند. این آنالیز اطلاعات در صنعت بورس و بازارهای مالی همگام با دیدگاه‌های بین‌المللی و بر اساس پیشرفته‌ترین مدل‌سازی‌ها صورت می‌گیرد. واکـافـت حاصل این جمع پرشور است.

سامانه واکـافـت یک سامانه جمع‌آوری, پردازش و ارائه اطلاعات پیرامون بازارهای مالی خصوصاً بورس (بهابازار) است. این سامانه با استفاده از الگوریتم‌های متنوع داده‌کاوی و آنالیز داده در حوزه هوش مصنوعی (شامل الگوریتم‌های آماری, یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق) کار می‌کند. یکی از مهم‌ترین امکانات این سامانه پیش‌بینی علمی بر اساس حوزه هوش مصنوعی است. امروزه این نوع علم علاوه بر بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری در کاربردهای دیگری مانند پزشکی, آب‌وهوا, ترافیک و غیره بسیار پرکاربرد است.

با توجه به اینکه در بازار سرمایه(اوراق بهادار، بازار آتی، طلا و ارز و…) ارزش دارایی‌ها ممکن است به‌سرعت تغییر کند و ریسک از دست رفتن سرمایه بالا است. پس بهتر است یک سامانه یکپارچه پیشرفته به‌عنوان دستیار هوشمند به شما کمک کند. این مسئله برای هر کاربری، اعم از مبتدی یا کاملاً حرفه‌ای در بازار سرمایه صدق می‌کند.

اخیراً و با توجه به رویکردهای نوین بین‌المللی، اکتفا به یک دیدگاه خرد یا کلان یا ویژگی‌های صرفاً اصلی در بازار کفایت نمی‌کند. و مهم‌تر اینکه روش‌های صرفاً مبتنی بر تکنیکال و بنیادی جامعیت کافی در تحلیل بازار ندارد. یک روش حرفه‌ای باید به‌طور جامع از تمام ویژگی‌های بازار مدل شود و الگوریتم‌های قدیمی و مدل‌سازی‌های ساده آماری نمی‌تواند جوابگوی این‌گونه مدل‌سازی‌ها باشد. ازاین‌رو در دیدگاه‌های نوین, الگوریتم‌های یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق با مدل‌سازی‌های بسیار جامع‌تر این امکان را ارائه می‌دهند.

ساختار:

ساختار سامانه واکـافـت یک ساختار کاملاً یکپارچه و جامع است. این سامانه در چهار فاز عملیاتی کار می‌کند:

  1. جمع‌آوری اطلاعات از منابع گوناگون (رسمی و خبری)
  2. پالایش، اصلاح و صحت سنجی داده‌ها و اخبار
  3. مدل‌سازی, تخمین و پیش‌بینی, طبقه‌بندی و خوشه‌بندی توسط الگوریتم‌های متنوع
  4. ارائه و نمایش ساده، قابل‌بررسی و کارا جهت تصمیم‌گیری و تعیین استراتژی

سوالی دارید؟

از ما بپرسید.

فهرست